FLOWPARKS

Lubię to!

FlowParks jest pierwszą w Polsce firmą zajmującą się projektowaniem i budową Parkour Parków, Street Workout Parków i innych obiektów sportowych.

FAQ

Jakie podłoże nalezy wybrac pod Street Workout Park / Parkour Park?
Istotnym aspektem treningu parkour jest dostosowywanie swoich umiejętności do każdych warunków, zatem konstrukcje można stawiać na betonie, asfalcie, tartanie, piasku, trawie i innych. Niemniej jednak w przypadku trawy pomocne (np. w przecieraniu wilgotnych podeszw butów) mogą być rozłożone w odstępach i nieregularnie płyty chodnikowe, czy inne obiekty betonowe.
Jaki system wybrać?
Parkour Park / Street Workout Park powinien zapewniać możliwości treningu elementów, które na dotychczas poznanych "miejscówkach" w danym mieście, było ciężko trenować. Zatem, jeśli uważasz, że w Twoim mieście jest wystarczająco dużo murków i ścian, a brakuje barierek, poręczy i drążków - wybierz system rurowy. Z kolei jeśli sytuacja jest odwrotna i potrzebujesz więcej przeszkód o kształcie murów - polecamy system modułowy. Jeżeli jednak w jednym miejscu chcesz dysponować pełnym zapleczem treningowym - wybierz system rurowo-płytowy, który zawsze może być rozbudowany o elementy systemu modułowego.
Czy jest możliwość zbudowania betonowego Parkour Parku?
Dla FlowParks nie ma rzeczy niemożliwych. Projekty betonowe są ciągle opracowywane, ale mimo to jesteśmy otwarci na indywidualne realizacje. Betonowy PK Park generuje większe koszty, jest bardziej pracochłonny i wymaga większego przygotowania (podbudowa, fundamenty itp.). W zamian za to oferuje wieloletnią trwałość i największy stopień podobieństwa do miejskich warunków.
Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę Street Workout Parku / Parkour Parku czy tylko zgłoszenie?
W przypadku budowy od podstaw placu z elementami czy w ogóle dużego kompleksu sportowego będzie wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę oraz innych dokumentów np. badań geologicznych gruntu, zgody na podłączenie do sieci energetycznej itp. Natomiast jeśli zamawiane są tylko konstrukcje (szczególnie z systemu modułowego) wystarczy tylko zgłoszenie, ponieważ Parkour Park jest obiektem małej architektury. Do kwoty 14000 Euro nie jest konieczne stosowanie Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Czy teren pod Street Workout Park / Parkour Park musi być równy ?
Nie musi być. Nierówności terenu można wykorzystać do stworzenia np. dwu lub trzy poziomowego placu. Niejednokrotnie okazać się może, że naturalne uskoki terenu, wzniesienia czy zagłębienia obniżą koszty związane z dostosowaniem terenu pod budowę oraz przyczynią się do stworzenia niepowtarzalnych warunków treningowych.
Czy wokół  Street Workout Parku / Parkour Parku ma być ogrodzenie?
Może, ale nie musi. Jeśli jest to konieczne, proponujemy wykonanie takiego ogrodzenia, które będzie spełniało nie tylko swoją oczywistą funkcję, ale także może stać się obiektem do ćwiczeń. Dobrym rozwiązaniem jest także pas zieleni wokół Parkour Parku czy alejka z ławkami, koszami na śmieci itp. Przy dużych obiektach można nawet rozważyć budowę trybun czy oświetlenia.
Czy Street Workout Park/  Parkour Park może znajdować się w samym centrum miasta, czy osiedla?
Tak naprawdę Street Workout / Parkour Park można traktować jak plac zabaw dla trochę większych dzieci. W związku z tym nie ma żadnych przeszkód, by konstrukcje takie stawiać w parkach miejskich, na osiedlach między blokami, czy nawet w prywatnych ogródkach przydomowych.
Jak często należy wykonywać przeglądy Street Workout Parku / Parkour Parku?
Taki przegląd wystarczy wykonać raz w roku. Drobne prace konserwacyjne (zaszpachlowanie ubytków, dokręcenie śrub, pomalowanie) można wykonać we własnym zakresie, choć trzeba zwrócić uwagę na zapisy gwarancyjne obiektu.
Czy projekty Street Workout Parków / Parkour Parków znajdujące na stronie można modyfikować?
Tak, możemy je zmodyfikować i uwzględnić Wasze prośby i sugestie by finalna realizacja spełniała Wasze wymagania i była dostosowana choćby do podejścia lokalnych użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie pomysły możemy zaakceptować, ponieważ muszą być zachowane odpowiednie normy i technologiczność wykonania elementów oraz strefy bezpieczeństwa pomiędzy nimi.
Jak długo trwa budowa i montaż Street Workout Parku / Parkour Parku?
Budowa małego Street Workout / Parkour Parku to 2-3 tygodnie, montaż – 1 dzień, średniego 4-6 tygodni, montaż – 1-2 dni, dużego – 2-3 miesiące, montaż 3-7 dni. Ewentualne obiekty betonowe tworzone są przeważnie na miejscu, a czas budowy to 3-5 miesięcy.
Czy na Street Workout Park / Parkour Park są certyfikaty?
Potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa może być certyfikat np. TÜV czy Orzeczenie techniczne. Oczywistym jest także, że obiekty powinny być sprawdzone i zatwierdzone pisemnie przez zarejestrowane organizacje parkourowe. W Polsce organizacje takie zrzesza grupa Parkour Poland. Przy Parkour Parku musi znaleźć się przynajmniej instrukcja użytkowania, określająca zasady użytkowania, zachowania i bezpieczeństwa.