FLOWPARKS

Lubię to!

FlowParks jest pierwszą w Polsce firmą zajmującą się projektowaniem i budową Parkour Parków, Street Workout Parków i innych obiektów sportowych.

Park w Twoim mieście

Street Workout Park w Twoim mieście!

Parkour Park w Twoim mieście!

 

Park w Twoim mieście – pierwsze kroki

Jeżeli chcesz, aby w Twoim mieście powstał Parkour Park lub Street Workout Park – dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz wskazówki niezbędne do podjęcia starań o jego budowę.

 
Krok pierwszy – Społeczność

Podstawowym czynnikiem decydującym o rozpoczęciu starań o Parkour Park lub Street Workout Park jest społeczność, dla której miałby powstać. Przede wszystkim powinni to być docelowi użytkownicy obiektu ale w projekt warto zaangażować również przedstawicieli innych dziedzin sportu - jeżdżących na rolkach, deskorolkach, rowerach, piłkarzy siatkarzy i wielu innych. Im większa grupa tym lepsze pomysły i większe możliwości.

Krok drugi – Poparcie dla pomysłu

Kiedy macie już poparcie społeczności, musicie dotrzeć do reszty społeczeństwa. Świetnym pomysłem jest nagłośnienie sprawy w Internecie oraz lokalnych mediach. Warto również przekonać do swojego pomysłu przedstawicieli lokalnych władz (np. burmistrza, radnych), działaczy  społecznych. Pomocni mogą okazać się również pracownicy Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz Ośrodków Wspierania Inicjatyw Społecznych.

 

Krok trzeci - Petycja

Przygotujcie petycję, na której zwolennicy pomysłu złożą swoje podpisy. Przykłady petycji  możecie pobrać z naszej strony i dowolnie modyfikować.

 

Krok czwarty – Przygotowanie do rozmowy z Urzędnikiem

Zanim skierujecie swoje kroki do Urzędu, zapoznajcie się z zakładką FAQ – najczęściej zadawane pytania. Znajdziecie tam odpowiedzi na pytania, które z pewnością zada Wam Urzędnik dotyczące technologii, bezpieczeństwa, nawierzchni i wielu innych. Profesjonalnych porad udzielą Wam bezpłatnie również nasi projektanci – projekty@flowparks.com

 

Krok piąty – Wizyta w Urzędzie

Należy udać się do odpowiedniego wydziału zajmującego się przygotowaniem tego typu realizacji. Najczęściej są to wydziały: Oświaty i Sportu, Sportu i Turystyki oraz Planowania Inwestycji, jednak w każdym mieście może być inaczej. Najlepiej wcześniej sprawdzić na stronie Urzędu, która jednostka jest odpowiednia. Bardzo ważne jest odpowiednie prowadzenie rozmów z Urzędnikami. Do tego celu wydelegujcie  swojego przedstawiciela/przedstawicieli i wszelkie prośby/zapytania/wnioski składajcie na piśmie.

 Przygotujcie się na kilka rozmów i wizyt w Urzędzie i pamiętajcie że wysiłek się opłaca!

 

Krok szósty – Budowa Street Workout Parku / Parkour Parku!

Oczywiście z FlowParks :)

 
Poniżej udostępniamy także przykładowe pisma do Urzędu Miasta. Oczywiście możecie je modyfikować według własnego uznania i uwzględniając lokalną specyfikę, ale bardzo ważne jest, by rozmowy z Urzędnikami prowadzić oficjalnie, na piśmie.

 

Przykładowe pismo do dowolnego Urzędu Miasta wraz ze wzorem petycji:

Word icon

Przykładowe pismo do Urzędu Miasta Krakowa oraz Prezydenta:

Word icon

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych projektach i aktualnościach na tej stronie, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. To zdecydowanie ułatwi nam kontakt Tobą,  gdybyśmy mieli okazję zbudować coś w Twoim mieście!